بررسی نقش ریاضیات در پزشکی

با سلام خدمت دوستان گرامی شما می توانید نسبت به مطالعه و دریافت فایل بررسی نقش ریاضیات در پزشکی اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی نقش ریاضیات در پزشکی

بررسی-نقش-ریاضیات-در-پزشکی

دانلود تحقیق بررسی نقش ریاضیات در پزشکی در 19 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

قسمتهایی از متن:


مقدمه
ریاضیات  قبل از بشر و در ازل زمانی که اولین و بی نظیر ترین ریاضیدان عالم یعنی حضرت باری تعالی دست بگشود تا در طرفة العینی جهانی بسازد متولد شد و با بشر تا به امروز زیسته است، خندیده است و گریسته است. نظم خاصی که بر چرخش این چرخ گردون حاکم است، از چرخش زمین به دور خورشید گرفته تا تنیدن تارعنکبوت همه داستانهای ریاضی است. بايد توجه داشت كه انسان نگرشي تاريخي به نقش رياضيات در پيشرفت ساير علوم داشته است ونكته اي كه در اين خصوص وجود دارد اين است كه تقريباً در تمامي اين پيشرفت ها از رياضيات به عنوان ابزار استفاده شده است. در واقع در بسياري از موارد كه شاهد انقلابي اساسي در علم بوده ايم، رياضيات نقشي اساسي داشته است واز قبل شرايط لازم را براي دست يابي به آن نظريه ها، انقلابي ايجاد كرده است. امروزه در سطوح پیشرفته تحقیقاتی، ریاضیات نقش بسیار مهمی را نسبت به علم ومطالعات پزشکی ایفا نموده است. بطوري كه نمي توان منكر كاربرد روابط و معادلات رياضي در بخش‌هاي مختلف پزشكي گرديد. بدون شك تعامل نزديك پزشك و رياضيدان به درمان اصولي تر و بهينه تر كمك خواهد كرد و پزشك مي تواند با استفاده از معادلات رياضي در درمان بيماري ها و با استفاده از روش هاي باليني و مديريت بيماري به درمان اصولي بيماريها در جهت كاهش عوارض و اثرات جانبي داروها در درمان بپردازد.
در مورد کاربرد ریاضی در پزشکی میتوان گفت که: مثلا فکرشو بکنین که یه دکتر داروساز نسبت ریختن مواد در ساخت دارو ها رو نتونه انجام بده. فقط فکرش ، پشت آدم رو میلرزونه!!! یا فکرش رو بکن یه دکتر نتونه حتی نسخه بپیچه و یا حتی نتونه پولی که از بیمار می گیره رو بشمره.( چقدر برای دکتر ها وحشتناکه!!) ولی از شوخی گذشته برای یک دکتر هم واژه هایی مثل فشار خون و یا قند خون بدون ریاضیات و اعداد و ارقام بی معنیه. البته در حال حاضر با پیشرفت زیادی که در علم بوجود آمده ، باعث نزدیکی بیشتر شاخه‌های علوم مختلف به هم شده است و نقش ریاضیات در این مورد خیلی پررنگ شده. شاید تا بحال نام بیوتکنولوژی ،‌ بیوانفورماتیک و نانو تکنولوژی رو شنیده باشی. این شاخه‌ها که در حال حاضر بیشترین کاربرد را در شاخه‌های مختلف علوم پزشکی از جمله داروسازی و ژنتیک دارند دارای ارتباط تنگاتنگی با ریاضیات هسند و در واقع این علوم بدون ریاضیات پیشرفته تقریبا فلج می‌شوند. از طرف دیگر پیشرفت ریاضیات نیز همیشه مدیون سایر علوم طبیعی بوده است. اگر به تاریخ ریاضیات دقت کنید می‌بینید که بزرگترین پیشرفت‌ها در ریاضیات به واسطه حل مسائل شاخه‌های دیگر علم بوده. مثلا مطالعه مکانیک موجب بوجود آمدن حسابان توسط نیوتن گردید و علم کوانتم ، میدان‌های کوانتمی و علوم کامپیوتر نیز باعث پیشرفت ریاضیات گسسته گردید.
از دیرباز، دانش ریاضیات امکانات مناسبی را به منظور ارائه ی تحلیل های دقیق، توصیف روابط بین پدیده ها و نیز کاهش خطای پیش بینی در اختیار علوم مختلف قرار داده است. همانطور که می دانیم ریاضیات در تمامی جنبه های زندگی تاثیرگذار می باشد و درک و حل مسائل گوناگون را آسان می نماید پيدا كردن پيوندهای بين علم و زندگی، آن رويی از سكه است كه متاسفانه در كشور ما اصلاً به آن توجهی نمی شود. در صورتی كه پيدا كردن و بيان اين پيوندها می تواند تاثيرات بسياری بر پيشرفت علوم و عمومی كردن آن داشته باشد. 


فهرست مطالب بررسی نقش ریاضیات در پزشکی به صورت زیر می باشد:
مقدمه
درمان سرطان با ریاضی
نقش ریاضیات در جراحی های زیبایی
اساس ریاضیات بازسازی تصویر در رادیولوژی (پزشکی)
ریاضی و فیزیولوژی
علامت سوال ریاضی در برابر ایدز
ریاضی دانان پزشکی می کنند
مدل ریاضی جدید پیش بینی کننده شیوع بیماریهای عفونی
ریاضیات پاسخی به مجهولات قلب
شمارش گلبول ها
ارائه فرمول زیستی ارتباط ژنها با اثربخشی دارو
نقش زاویه در خلقت بدن انسان
نتیجه گیری
منابع

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: ریاضیات پزشکی کاربرد ریاضی در آشپزی ریاضی دانان پزشکی می کنند درمان سرطان با ریاضی نقش ریاضیات در جراحی های زیبایی مقاله کاربرد ریاضی در پزشکی کاربرد ریاضی در بدن انسان کاربرد ریاضی در خلبانی کاربرد ریاضیات در داروسازی کاربرد ریاضی در قرآن

مطالب مرتبط

مبانی نظری تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم آموزش درس ریاضی (فصل دوم)

کازبرد ریاضیات در مهندسی شیمی

بررسی نقش ریاضیات در پزشکی


دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرهنگ سازمانی

ادبیات نظری و فصل دوم هوش هیجانی (فصل 2 پایان نامه)

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش عملکرد اجرایی مغز (فصل دوم روانشناسی)

دانلود طرح توجیهی تولید پروفیل ام دی اف (MDF)

فیلم آموزش کامل درس دوم عربی پایه هشتم - عنوان: اهمیت اللغة العربیةِ (اهمیت زبان عربی)

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش اعتیاد به اینترنت و فیس بوک

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق شخصيت (فصل دوم پایان نامه)

مبانی نظری و وپیشینه پژوهش یارانه و هدفمندی یارانه ها و شاخص فقر (فصل دوم)

تحقیق بررسی پیش بینی دقیق سود شرکتها

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد(فصل دوم پایان نامه)